TA STRONA UŻYWA COOKIES. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej...


w księgarni


Atlas roślin

seria:
Encyklopedie i atlasy
rok wydania:
2010
autor:
Renata Krzyściak-Kosińska, Marek Kosiński
ISBN:
9788375137965
liczba stron:
271
format:
123x197 mm
oprawa:
miękka

cena:  39.90 zł


 

 


Tytuł niedostępny (sprawdź dostępność sklep@pascal.pl)

Pokaż spis treści »

Polska jest krajem o dużym zróżnicowaniu środowiska przyrodniczego, a co za tym idzie, o dużej różnorodności roślin, grzybów i zwierząt. Krajobraz naszego kraju to góry, pogórze, wyżyny, pojezierza, wybrzeże morskie, rozległe puszcze, obszary rolne, naturalne rzeki i jeziora. To ogromne bogactwo siedlisk tworzy niezwykle różnorodne warunki bytowania zarówno gatunkom pospolitym, jak i rzadkim oraz zagrożonym. Miłośnik przyrody znajdzie tu około 2500 gatunków roślin naczyniowych. Nie sposób oczywiście w popularnym przewodniku opisać wszystkie, musieliśmy więc dokonać wyboru i w niniejszej książce zaprezentowaliśmy 300 gatunków wraz z ich opisami i fotografiami. Wybór ten był bardzo subiektywny, jednak staraliśmy się przedstawić możliwie szerokie spektrum grup ekologicznych. Przeważają oczywiście gatunki pospolite, zarówno te, których zasięg obejmuje cały kraj, jak i występujące jedynie w niektórych regionach. Obok nich zamieściliśmy też gatunki rzadkie i bardzo rzadkie, z pewnych względów interesujące.

Opisy gatunków sporządziliśmy według przyjętego poniżej schematu:
Nazwa polska (oraz ewentualne synonimy)
Nazwa łacińska
Przynależność systematyczna (rodzina)
Opis morfologiczny
Czas kwitnienia
Siedlisko
Występowanie w Polsce

O autorach

Marek Kosiński, ur. w 1967, dr n. biologicznych, botanik, ekolog roślin, wieloletni pracownik naukowo-dydaktyczny Instytutu Botaniki UJ, fotograf przyrody; od roku 2004 mieszka wraz z rodziną w Białowieży i zajmuje się fotografią przyrodniczą oraz pisaniem tekstów do książek przyrodniczych.

Renata Krzyściak-Kosińska, ur. w 1971, ukończyła biologię na Uniwersytecie Jagiellońskim, dr n. biologicznych, ekolog, herpetolog, kierownik Pracowni Naukowej Białowieskiego Parku Narodowego, radość życia – córka Karolina, syn Bartłomiej i mąż Marek, hobby – podróże i fotografia przyrodnicza.

Więcej na: www.kosinscy.pl


Podyskutuj o książce na forum >>>

 

powrót

 


Recenzje prasowe

Brak recenzji

w koszyku: 0 szt.

suma: 0.00 zł


UWAGA !!
Już wkrótce zapraszamy do naszej nowej księgarni internetowej!
W przypadku pytań prosimy o kontakt: e-mail